Odszkodowania

Odszkodowania powypadkowe w Białymstoku

Kancelaria Rafał Olszański zajmuje się doradztwem i prowadzeniem spraw spornych między osobą poszkodowaną a towarzystwem ubezpieczeniowym. Sprawy o odszkodowania powypadkowe i odszkodowania komunikacyjne są jednym z podstawowych elementów naszej oferty i możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w ich prowadzeniu. Dzięki rzetelnemu podejściu oraz aktualnej, obszernej wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów skutecznie dociekamy należności przysługujących naszym klientom m.in. za błędy medyczne oraz pomagamy przy dochodzeniu roszczeń za wypadki drogowe.

Odszkodowanie należy się każdemu, kto w wyniku wypadku komunikacyjnego spowodowanego przez innego kierowcę doznał uszczerbku na zdrowiu bądź stracił bliską osobę. Każda osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów, zadośćuczynienia za doznane krzywdy, zwrotu kosztów poniesionych w związku z wypadkiem, a także o przyznanie renty czy też zwrot utraconych z powodu wypadku i jego konsekwencji zarobków. Na wysokość odszkodowania wpływa wiele czynników – przy ustalaniu kwoty brane pod uwagę są między innymi:

  • koszty naprawy pojazdu,
  • koszty najmu pojazdu zastępczego,
  • koszty wizyt lekarskich i zabiegów medycznych,
  • koszty leków.

Należy pamiętać, że rekompensata finansowa należy się tylko za faktycznie poniesione koszty, które trzeba udowodnić w tak zwanym postępowaniu likwidacyjnym. Warto też pamiętać, że poszkodowanym w wypadku może być nie tylko kierowca, ale także pasażerowie, piesi czy inni uczestnicy ruchu drogowego – oni również mogą ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe. 

Odszkodowania komunikacyjne

Z pomocą doświadczonych prawników mogą Państwo uzyskać przysługujące odszkodowanie o należnej wysokości od prywatnego ubezpieczyciela, a także odszkodowanie z ZUS bądź od szpitala, jeśli popełniony został błąd medyczny.

Udzielamy pomocy w uzyskaniu odszkodowania osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, którzy otrzymali zbyt niskie świadczenie bądź nie uzyskali odszkodowania. Aby dochodzenie należności było możliwe, muszą zostać spełnione następujące warunki:

  • otrzymane odszkodowanie było zaniżone bądź osoba poszkodowana nie otrzymała odszkodowania,
  • poszkodowany posiada dokumentację wypadku,
  • od zdarzenia nie minęło jeszcze 20 lat

Pomoc może także obejmować rodziny osób poszkodowanych w wypadkach. Kancelaria pomaga w przejściu niezbędnych formalności i uzyskaniu wypłaty należnych środków.

Odszkodowania Białystok

Kancelaria założona przez Rafała Olszańskiego oferuje pomoc z zakresu spraw o odszkodowanie. Białystok i Bielsk Podlaski to dwie filie, w których można skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Współpracujemy również z prawnikami, adwokatami oraz tłumaczami przysięgłymi, utrzymując relacje z kancelariami z innych miejscowości. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić szeroki zakres usług oraz dużą wszechstronność i indywidualne podejście do każdej sprawy, zarówno tej dotyczącej odszkodowania, ale też spraw karnych i spraw rozwodowych.